TÜRKİYENİN AMERİKAN GÜREŞİ FORUM SİTESİ
Daha fazla güreş eğlencesi için lütfen üye olun veya giriş yapın.

WWE İNCELEMELERİ, HAFTALIK PROGRAMLAR, PPV İNCELEMELERİ VE WWE HAKKINDA HERŞEY

AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Bully

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Heart Break Legend
Özel üye
Özel üye

MesajKonu: Bully   Paz 4 Tem. 2010 - 20:39

Arkadaşlar bilmiyorum aranızdan bu oyunu oynamış olan var mı ama kesinlikle oynamanızı tavsiye ediyorum.Oyun 2006'da çıktı ve çıktığı sene aldım ve oyunu bitirmekten hala sıkılmadım.Hatta bana sorarsanız şu ana kadarki en iyi action-adventure oyunu.

Jimmy Hopkins adında bir karakterimiz var.Jimmy kel ve 15 yaşında(benimle yaşıt Very Happy) ve annesi sürekli boşanıp evlenen biri.Annesi artık Jimmy'ye dayanamayıp 7.kocasıyla 1 yıllık bir balayına giderken Jimmy'yi de yeni okuluna yani Bullworth Academy'ye bırakıyor.İşte okul macerası burada başlıyor.

Müdürün odasına gidiyorsunuz ilk önce ve dışarıya çıktığınızda herkes size yeni çocuk muamelesi yapıyor ve kabadayılarla kavga ediyorsunuz.Okulunuz yatılı bir okul ve her gece en geç saat 2'de yatakta olmanız gerekiyor yoksa bayılıyorsunuz.Bir süre sonra Gary adında bir kişi çıkıyor karşımıza.Bize okulu tanıtacağını söylüyor ve arkadaş oluyoruz.Oyunda 6 grup var:

Nerds: İnekler.OLdukça fazlasıyla ders çalışıyorlar ve bölgeleri kütüphane.Fakat yine de az tehlikeli değiller.

Bullies: Kabadayılar.Bu arkadaşlar beyaz gömlek ve kot pantolonla dolaşıyor olup gördükleri herkese kabadayılık yapıyorlar.

Preps: Zengin çocukları.Bu kişileerin aileleri çok zengin ve hep lüks kıyafetlerle dolaşıyorlar.

Greasers: Bunlar çete gibi birşey.Derslere girmiyorlar ve sadece Shop dersine giriyorlar bu derste araba tamir ediyorlar,dersleri biraz sonra anlatacağım.Genellikle deri ceketlerle dolaşıyorlar ve motosiklet çetelerinden farkları yok.

Jocks: İşte oyunumuzun en güçlü grubu.Bunlara sporcu denebilir.Genellikle futbol sahasında takılıyorlar ve oldukça cüsseliler zaten saygılarını kazanmadığınız sürece gördükleri yerde sizi dövüyorlar.

Townies: Bir süre sonra okulun kapıları açılıyor ve dışarıda dolaşma imkanı buluyorsunuz.Lunapark'a gidip eğlenebilirsiniz,bisiklet,kıyafet veya yiyecek alabilirsiniz,saç modelinizi değiştirebilirsiniz ya da para kazanmak için gazete dağıtabilir veya bahçıvanlara yardım edebilirsiniz.Townies'in bu işle alakası ile Townie'ler okumayıp boş boş dolaşan şehir kabadayıları gibi birşey.Bu karakterler sessiz fakat çok tehlikeli.

Bu bir okul oyunu olduğu için dersler de var tabi ki.Her alandan 5 ders var ve 5 dersi de geçerseniz o alandan geçmiş oluyorsunuz.Dersler:

English: İngilizce dersi.Verilen harflerden kelimeler tüketiyorsunuz fakat oldukça zor.Oynayacaksanız internetten yardım almanızı tavsiye ederim.

Art: Resim dersimiz.Bu ders mini oyun gibi bir şey.Bir tablo var ve siz fırçayı resmi tamamlayacak şekilde çizgilerle götürüyorsunuz fakat engeller var ve onlara çarparsanız tekrar çizmek zorunda kalıyorsunuz.

Photography: Fotoğrafçılık dersi.Bu ders oyun biraz oynandıktan sonra çıkıyor ve öğretmen Art dersinin öğretmeniyle aynı.Size bir fotoğraf makinesi veriliyor ve okuldan başlayıp dışarıya kadar çeşitli yerlerin resmini çekip öğretmeninize götürüyorsunuz.

Shop: Bu ders tamir dersi gibi birşey.Önceden de söylediğim gibi bu ders Greaser'ların girdiği tek ders ve araba tamir ediyorlar.Fakat siz onlar kadar tecrübeli olmadığınız için bisiklet tamir ediyorsunuz.

Gym: Jimnastik ve bizim klasik beden eğitimi dersimiz.Bu derste ya güreşiyorsunuz ya da yakantop oynuyorsunuz.

Chemistry: Kimya dersimiz.Bu derste deney yapıyorsunuz.Tüp döküyorsunuz sıcaklık ölçüyorsunuz vb. bence en eğlenceli derslerden biri.

Gelelim şimdi kızlara Very Happy Kızlarımızın çoğunluğu güzel Very Happy Onların da kızlar yatakhanesi var ve erkek yatakhanesinin tam karşısında fakat yine de uzak.Oyun Chapter'lara ayrılı 6 tane chapter var.Ve neredeyse her chapter'da başka bir kızla tanışıyorsunuz.Bu kızları öpmek gibi bir seçeneğimiz var Very Happy Fakat onları öpmenizin şartları var,giyiminiz düzgün olmalı ve onlara çiçek veya çikolata vermelisiniz.Ama eğer tüm resim derslerini geçerseniz hediye vermeden öpebiliyorsunuz Very Happy Başta sadece küçük bir öpücük oluyor fakat resim dersini geçtikçe bu öpücüklerin 'şiddeti' artıyor ve resim dersi bitince işi siz düşünün Very Happy Bu arada resim dersi bitince hem öpüşme 'şiddeti' maksimuma çıkıyor hem de %100 sağlık bonusu kazanıyorsunuz.

Oyunumuzun adı Bully ve Türkçe'si kabadayı demek.Ama acaba yapabileceğimiz ne gibi kabadayılıklar var?

Öncelikle küçük çocuklara kabadayılık yaparsanız ve kızları taciz ederseniz öğretmen sizi yakaladığında asla kaçamıyorsunuz.Fakat bunun haricinde öğretmen sizi yakalarsa onun alt takımlara bir tekme atıp kaçabiliyorsunuz Very Happy Çöp kutusuna veya dolaplara saklandığınızda da bir sorun kalmıyor.Bunlkarın haricinde erkeklerin donlarını çekebiliyorsunuz,küfür edebiliyorsunuz,kendi kendine tokat attırabiliyorsunuz,kolunu kıvırabbiliyorsunuz,suratına tükürebiliyorsunuz.Ayrıca Nerd'lerde yani ineklerde şöyle birşey var.Bazen onlara tam yumruk atacakken altlarına yapabiliyorlar korkudan Very Happy Şaka değil ciddi söylüyorum Very Happy

Oyunda dövüş comboları var.Bunları ya Gym dersinde ya da okulun arkasındaki fakir bir ihtiyardan öğreniyorsunuz.Fakat fakir ihtiyardan öğrenmek için ona her seferinde bir Radio Transistor bulmanız gerekiyor ve bu haritanın farklı yerlerinde olabiliyor.Ayrıca biriktirilebilir başka şeyler de var.G & G kartları,kol lastiği,balkabakları,cüceler ve daha fazlaları...

Oyunda hırsızlık tarzı şeyler de var.Mesela GTA'daki gibi araç çalabiliyorsunuz.Fakat tabii ki karakterimiz 16 yaşında olduğu için sadece bisiklet,kaykay veya scooter'a binebiliyorsunuz.Ayrıca hırsızlık demişken,öğretmenlerin görmediği anlarda öğrencilerin dolaplarındaki kilitleri kırıp içindeki eşyaları alabiliyorsunuz.Ayrıca hırsızlıkla alakası yok fakat yangın zilini çalıp herkesi paniğe sokabiliyorsunuz Very Happy

Şimdi de silahlara gelelim.Oyunda birçok silahımız var:

Slingshot: Sapan,oyundaki ilk silahımız.

Super Slingshoot: Bir süre sonra bu 'süper sapan'ı alıyorsunuz ve bunun normal sapandan farklı ise sniper gibi hedef alabiliyor.

Misket torbası: Bunları yere döktüğünüzde üzerinden yürüyen herkes kayıp düşüyor.

Koku bombası: Bunu nereye atarsanız atın attığınız yerdeki kişile kokudan neredeyse bayılıyor ve aynı zamanda dumandan gözleri de kapanıyor.

Gazete: Klasik kafaya atıyorsunuz Very Happy

Kaşıntı tozu: Bunu birinin üzerine attığınızda kaşınmaya başlıyor doğal olarak Very Happy

Fire Crackers: Bunlar dinamitten farksız sadece patlama şiddeti daha az.

Bottle rockets: Bu ateşli bir silah ve ateşlediğinizde minik füze gibi şeyler fırlıyor fakat havai fişek gibi patlıyorlar.

Yumurta: Direk istediğinizin kafasına atıyorsunuz.

Lastikten top: Bu silahı ancak şehirdeki 75 lastiği topladığınızda alabiliyorsunuz.Ve ismine bakmayın,eğer bu topu bir duvara fırlatırsanız kendi kendine etrafa fırlamaya başlıyor ve bu sırada da bir sürü kişiye çarpıyor Very Happy

Spud Gun: En güçlü silahımız.Bu büyük ve ateşli bir silah ve içinde konserve kutuları var.Bunlardan sadece birini ateşlediğinizde karşınızdaki kişi nakavt olabiliyor.

İşte böyle.Görevler yaparak okulu yavaş yavaş ele geçiriyorsunuz.Oynamayan arkadaşlara tekrar tekrar tavsiye ediyorum.Umarım oyun incelememi beğenmişsinizdir ve incelememi birkaç SS ile bitiriyorum:

Kullanıcı profilini gör
D'AngeLo DineRo
Moderatör
Moderatör

MesajKonu: Geri: Bully   Paz 4 Tem. 2010 - 20:41

[b]Ahaha Süper Kanka sanada helal +RepLican veriyorum
Kullanıcı profilini gör
ChaplakMan
Moderatör
Moderatör

MesajKonu: Geri: Bully   Paz 4 Tem. 2010 - 20:45

Evet hemen indirmem gerek super +rep
Kullanıcı profilini gör
Heart Break Legend
Özel üye
Özel üye

MesajKonu: Geri: Bully   Paz 4 Tem. 2010 - 20:49

Saolun arkadaşlar.Ha platformları söylemeyi unuttum:

Ps2,Xbox 360,VE PC.

Ben PS2'de oynadım süper.
Kullanıcı profilini gör
ChaplakMan
Moderatör
Moderatör

MesajKonu: Geri: Bully   Paz 4 Tem. 2010 - 20:56

Su an iniyor yavas ama olsun 4.5 saate iner
Kullanıcı profilini gör
D'AngeLo DineRo
Moderatör
Moderatör

MesajKonu: Geri: Bully   Paz 4 Tem. 2010 - 20:58

Kaç Megabayt Kanka bu veya CB
Kullanıcı profilini gör
ChaplakMan
Moderatör
Moderatör

MesajKonu: Geri: Bully   Paz 4 Tem. 2010 - 21:21

1gb onun yanında 2 ve 3 gb lik vardı bunu bir deneyim calısacakmı zamundadan su ana kadar bozuk cıkmadı ama diger sitelerde bulamadım 1 gb nese budur utunde su yazııor Bully Scholarship Edition yukleyince soylerim size bozukmu degilmi diye
Kullanıcı profilini gör
Heart Break Legend
Özel üye
Özel üye

MesajKonu: Geri: Bully   Paz 4 Tem. 2010 - 21:23

Evet ama benim anlattığım ilk çıkanı Schoolarship Edition da aynı ama ekstra görevler ve sınıflar var.O daha güzel yani Very Happy
Kullanıcı profilini gör
ChaplakMan
Moderatör
Moderatör

MesajKonu: Geri: Bully   Paz 4 Tem. 2010 - 21:25

Boyle oyunları severim bundan sonrada Napelon Total War indirecem o da az kaldı onun incelemesini yapacam
Kullanıcı profilini gör
Heart Break Legend
Özel üye
Özel üye

MesajKonu: Geri: Bully   Paz 4 Tem. 2010 - 21:42

Abi ben bu oyunu 2006'da aldım ve hala oynuyorum düşün yani Very Happy
Kullanıcı profilini gör
ChaplakMan
Moderatör
Moderatör

MesajKonu: Geri: Bully   Paz 4 Tem. 2010 - 21:44

İçerigi buyuk olan oyunlar cok oynanıyor zaten bende Mount and Blade i Warband cıkmasaydı daha ilk versiyonunu oynardım cunku hem içerik buyuk hem turkce
Kullanıcı profilini gör
The X-Treme
Özel üye
Özel üye

MesajKonu: Geri: Bully   Paz 4 Tem. 2010 - 22:09

Ben bu oyunu istiyorum! Harika bir şeymiş. İndirme linkini atabilecek olan var mı?
Kullanıcı profilini gör http://www.trabzonspor.org.tr
ChaplakMan
Moderatör
Moderatör

MesajKonu: Geri: Bully   Paz 4 Tem. 2010 - 22:27

Yarını bekle ben indirim eger calısırsa sanada oneriririm
Kullanıcı profilini gör
The X-Treme
Özel üye
Özel üye

MesajKonu: Geri: Bully   Paz 4 Tem. 2010 - 22:31

bekleyemem sen direk linki atsana.
Kullanıcı profilini gör http://www.trabzonspor.org.tr
ChaplakMan
Moderatör
Moderatör

MesajKonu: Geri: Bully   Paz 4 Tem. 2010 - 23:47

30 dk kaldı biraz daha bekle
Kullanıcı profilini gör
ChaplakMan
Moderatör
Moderatör

MesajKonu: Geri: Bully   Ptsi 5 Tem. 2010 - 0:55

Flood için ozur ama oyunu yukledim calısıor sadece biraz kasıor oda benim bilgisayarın sabahtan beri acık olmasındandır Oguz eger vazgemdiysen uploadlyımmı?
Kullanıcı profilini gör
ChaplakMan
Moderatör
Moderatör

MesajKonu: Geri: Bully   Ptsi 5 Tem. 2010 - 3:11

Flood için tekrar ozur ama kanka ben fazla begenemedim bir kere alt yazı yok ve ben bir sey anlamadım hikayeden sırf senin dediklerin ayrıca goruntluer cok iç acıcı degil bir yere gidiyorsun giddikce haritaki esayalar geliyor kaliteyi filan son yaptım ama duzelmedi ayrıca oyunun aralarında bekler mesela oyuna girerken felan sırf 2 dk bekliyorum
Kullanıcı profilini gör
Heart Break Legend
Özel üye
Özel üye

MesajKonu: Geri: Bully   Ptsi 5 Tem. 2010 - 3:16

Evet bekleme yönü kötü.Bir de Ronay zaten oyun 2006'da çıktı görüntüden pek birşey beklenemez yani Smile Bir de ayarlara dikkatli bak altyazı var.Hikaye de çok gelişmiş 67 görev var zaten o oynadıkça anlaşılıyor Smile
Kullanıcı profilini gör
ChaplakMan
Moderatör
Moderatör

MesajKonu: Geri: Bully   Ptsi 5 Tem. 2010 - 3:17

Tamam alt yazıs varmı diye bakmaya oyuna bir daha donuyorum
Kullanıcı profilini gör
ChaplakMan
Moderatör
Moderatör

MesajKonu: Geri: Bully   Ptsi 5 Tem. 2010 - 3:25

Flood için ozur ama baktım alt yazı yok ayrıca bıktım cıkıtım beklemekten
Kullanıcı profilini gör
Heart Break Legend
Özel üye
Özel üye

MesajKonu: Geri: Bully   Ptsi 5 Tem. 2010 - 3:38

Şimdi Ps2'yi açamam ama yarın bakarım.Kesin var çünkü kendim açmıştım bir ara.Ronay o bekleme tam olarak ne kadar sürüyor bir süre tutsan?
Kullanıcı profilini gör
ChaplakMan
Moderatör
Moderatör

MesajKonu: Geri: Bully   Ptsi 5 Tem. 2010 - 3:47

Bir 3 dakika suruyor en kısa bu az once 5 dakika bekledim cıktım altyazı normalde ayarlarda olması lazım ismide subtitlis gibi birsey olması lazım ama yok
Kullanıcı profilini gör
Heart Break Legend
Özel üye
Özel üye

MesajKonu: Geri: Bully   Ptsi 5 Tem. 2010 - 3:56

Ayarlarda var zaten ama bende bakayım bir.Birde oyunda ya da PC'de sorun olmasın 3 dakika çok fazla Ps2'de en fazla 25 sn. sürüyor.
Kullanıcı profilini gör
ChaplakMan
Moderatör
Moderatör

MesajKonu: Geri: Bully   Ptsi 5 Tem. 2010 - 4:01

Ne 25 sn si su an pc basında gul gul oldum
Kullanıcı profilini gör
Heart Break Legend
Özel üye
Özel üye

MesajKonu: Geri: Bully   Ptsi 5 Tem. 2010 - 4:03

Schoolarship Edition ile ilgili birşey olmasın o yav Very Happy